دسته بندی ها

انواع لوله پلیکا

لوله پلیکا نیز خود از نظر ضخامت، فشار قابل تحمل و دوام به انواع مختلفی تقسیم می شود که 3 نوع اصلی آن به صورت زیر می مق قوی لوله های پلیکا

 

قوی

به دلیل مقاومت بالایی که دارند می توانند جهت انتقال انواع مواد شیمیایی اعم از مواد اسیدی و بازی مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین یکی دیگر از کاربرد های آن ها عبور کابل برق های ساختمان ها می باشد.

 

نیمه قوی

مقاومت لوله های نیمه قوی نسبت به مواد شیمیایی در مقایسه با لوله های قوی کمتر است. از این رو جهت انتقال انواع آب و فاضلاب های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

ضعیف

لوله های ضعیف گزینه مناسبی برای سیستم های انتقال آب بارانی و قطره ای به شمار می روند. مقاومت آن ها در نوع خود قابل قبول است و کاربرد آن ها تنها محدود به موارد مذکور و البته تهویه می باشد.

 

مزایای استفاده از لوله پلیکا

بدون شک استفاده از لوله پلیکا مزایای زیادی برای کارفرمایان به همراه دارد. در زیر به برخی از این مزایای شگفت انگیز می پردازیم تا بیشتر از قبل نسبت به خرید آن مصمم شوید:

 

مقاومت در برابر عوامل فیزیکی

منظور از عوامل فیزیکی ضربات مکانیکی و تخریب کننده است. لوله های پلیکا در مقایسه با سایر لوله های مشابه مقاومت بالاتری در برابر ضربات مکانیکی دارند.

 

مقاومت در برابر عوامل شیمیایی

لوله های پلیکا علاوه بر عوامل فیزیکی مقاومت بالایی در برابر عوامل شیمایی نیز دارند. برای مثال می توان از آن برای انتقال انواع مواد شیمیایی اسیدی و بازی استفاده کرد بدون اینکه ذره ای دچار آسیب و شکستگی شوند. همچنین ساختار آن ها به گونه ای است که به سختی با سایر مواد واکنش می دهند، زیرا نسبت به درجه حرارت تا حدود 140 درجه فارنهایت مقاوم می باشند. البته مواد شیمیایی تنها محدود به اسید و باز نمی شود و موارد دیگری همچون الکل، نفت و انواع حلال ها را در بر می گیرد. کارفرمایان به لوله هایی نیاز دارند که بتواند علاوه بر شرایط محیطی عادی شرایط محیطی غیر عادی را نیز تحمل کند، پس چه چیزی بهتر از لوله های پلیکا؟

 

استحکام بالا در عین سبک بودن

خوشبختانه شما با خرید این دسته از لوله ها با یک تیر دو نشان خواهید زد، زیرا در عین وزن سبکی که دارند از مقاومت و استحکام خوبی نیز برخوردار می باشند. این دو ویژگی لوله را به یکی از پرکاربرد ترین لوله های فاضلابی و ساختمانی تبدیل نموده است. همین ویژگی درصدر خطای کار و مصدومیت ها را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

 

نصب آسان

یکی از ویژگی های قابل توجه و مثبت لوله های پلیکا نصب آسان اتصالات و قطعات است. در واقع شما بنا به نیاز خود می توانید نصب لوله را انجام دهید.

 

انعطاف پذیری بالا

انعطاف پذیری یا الاستیسیته لوله های پلیکا بر اساس دوام و مقاومت آن ها در برابر ترک و شکستگی مشخص می گردد. پلیکا قادر است در شرایط مختلف الاستیسیته خود را حفظ کرده و بدون تغییر شکل و ساختار باقی بماند. ضخامت آن ها به گونه ای تعیین گردیده است که بتوانند در شرایط محیطی مختلف مانند زمین لرزه دوام بیاورند.

 

حفظ کیفیت سیالات

لوله های پلیکا به هیچ وجه با محتویات درون خود یعنی سیالاتی اعم از آب واکنش نشان نمی دهند. در واقع کیفیت آب درون آن ها به طور کامل حفظ می شود. همچنین امکان رسوب گذاری و ترکیب با عناصر خطرناک در آن ها تقریبا

نزدیک به صفر است. به همین دلیل می توان با خیال آسوده جهت انتقال آب آشامیدنی و شرب از آن ها استفاده نمود.

 

مقاومت در برابر خوردگی

لوله های پلیکا مقاومت بالایی در برابر انواع خوردگی و واکنش های الکتروشیمیایی دارند. به همین دلیل می توانند در شرایط دمایی و محیطی گوناگون به کار برده شوند. برای مثال آن ها به هیچ وجه با اسید و باز و انواع نمک های اسیدی و قلیایی واکنش نشان نمی دهند. به همین جهت می توانید با خیال آسوده از آن ها برای مدت زمان طولانی استفاده نمایید.

 

قیمت لوله پلیکا

لوله پلیکا با وجود مزایای متعدد و ویژگی ها و کاربرد های گسترده ای که دارد از قیمت مناسب و معقولی نیز برخوردار می باشد. قیمت این گروه از لوله ها در مقایسه با سایر اتصالات و لوله های پلیمری مناسب و مقرون به صرفه است. کاربرد آن ها به قدری گسترده است که امروزه به یکی از لوله های اصلی فاضلابی و ساختمان ها تبدیل شده است. قیمت و تعرفه گذاری این دسته از محصولات بر اساس هر شاخه پلیکا تعیین می گردد. لازم به ذکر است که هر شاخه این لوله ها در حدود 6 متر می باشد.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: